חזרה לפורום
בן המטפלת חלה בחצבת
 

ערב טוב,

 

התנצלותי מראש על ריבוי הפרטים.

 

בני בן השנה ו - 3 חודשים מטופל על ידי מטפלת. אתמול נודע לי שהבן של המטפלת, כבן 40, חלה בחצבת. האבחון נעשה בבית החולים, כאשר הבן מספר שבכתב ניתנה אבחנה זו, בעוד שבע"פ נאמר לו שמדובר באבעבועות רוח. הוא נדבק לאחר שטיפל כשבוע בחבר שחלה במחלה זו או זו (החבר לא הגיע לרופא). המטפלת מספרת שהבן חוסן ברוסיה בחצבת, ושהיא עצמה בילדותה ברוסיה לא חוסנה אך חלתה בחצבת. איני יודעת עלל סמך מה ניתנה אבחנה זו בעבר, והאם הייתה מדויקת.

ברור שעשיתי בלשכת הבריאות העלה שכרגע מתייחסים אליו כחולה חצבת, תוצאות יגיעו בתחילת שבוע הבא, אולי מחר יגיעו תוצאות ראשוניות. עוד אמרו, שבכל מקרה לא ייתנו לאם החולה, המטפלת של בני, חיסון, מכיוון שהיא מעל גיל 50 (57).

בני חוסן לפני כחודש וחצי בחיסון החצבת, טרם חוסן נגד אבעבועות.

היום המטפלת טיפלה בבנה, מחר היא תגיע לביתי כשגרת עבודתה.

אני יודעת שהמטפלת התראתה עם בנה בסוף השבוע (ה'/ו'/ שבת) כשכבר הרגיש רע, וסביר שגם בסוף השבוע הקודם וזה שלפניו. 

בנוסף, בני כיומיים וחצי חולה במחלת חום, אובחן ע"י רופאת הילדים כוירוס גרון, היום בערב עדיין היה חום.

 

לאחר התאור הארוך, שאלתי היא,

1. האם יש דבר כלשהו שאני יכולה לעשות?

בלשכת הבריאות אמרו לי לבקש ממנה שתודיע כשתחוש ברע ושלא תבוא לעבודה, תחת הקביעה שבזמן הדגירה המחלה אינה מדבקת. בקריאה באתרך הבנתי שכן ניתן להידבק בתקופה זו.

2. האם לבקש ממנה להיבדק? לשתי המחלות?

3. האם ניתן להתעקש שתקבל חיסון? לשתי המחלות?

4. האם כדאי לתת לבני כשיחלים חיסון שני לחצבת?

5. האם יעזור אם כשיחלים יקבל מיידית חיסון נגד אבעבועות? (והאם כדאי להמתין למספר ימי בריאות טרם החיסון?; חוסן לפני 4 ימים חיסון מחומשת של גיל שנה)

6. האם כדאי לבקשה שלא תגיע לעבודה לתקופה (ולאיזו תקופה אם כן), וזאת במחיר לא מבוטל של היעדרות לא פשוטה מעבודתי שלי, אין לי אפשרויות אחרות.

 

בתודה מראש, מיכל

 
 
[הדפסה]